livemarks

Koncert "W hołdzie wolności" w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Jak co roku wrzesień skłania do  zadumy i refleksji. 80. rocznica wybuchu II wojny światowej jest okazją, by oddać hołd wolności, za którą wielu poświęciło życie, a dziś szczęśliwie jest naszą rzeczywistością.

27  września 2019 r. w Hali Sportowej w Mędrzechowie  miało miejsce niezwykłe wydarzenie muzyczne.  Koncert patriotyczny   „W hołdzie wolności”   był muzyczno-literackim dziełem , dialogiem poezji, muzyki i tańca. Pięknie zaaranżowane  utwory  zabrzmiały w wykonaniu Klubu Seniora Pozytywnie Zakręceni, uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Mędrzechowskiej, Szkoły Podstawowej w Mędrzechowie  i  Orkiestry Dętej  z Woli Mędrzechowskiej pod batutą Andrzeja Komorowskiego . Wykonawcy przenieśli widownię w świat piosenek przepełnionych nostalgią, smutkiem i nadzieją.  Zwieńczeniem widowiska  był piękny taniec  flag.

W koncercie wzięło udział wielu mieszkańców Gminy Mędrzechów. Nie zabrakło przedstawicieli samorządu gminnego : Wójta Krzysztofa Korca, Przewodniczącej Rady Gminy Barbary Brożek, Sekretarz Gminy i radnej Powiatu Dąbrowskiego Barbary Pobiegło.

Organizatorem koncertu był Wójt Gminy Mędrzechów oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Mędrzechowie.

Uroczystość odbyły się w ramach projektu CZTERY PORY BIBLIOTEKI dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria>>