livemarks

Wiadomości z Przedszkola w Grądach

Kończą się powoli wakacje i wkrótce znów spotkamy się w przedszkolu. Tymczasem zapraszamy na chwilę wspomnień z końca roku szkolnego 2018/19, który był dla nas wszystkich bardzo intensywny i twórczy. W wyniku współpracy z rodzicami i lokalnym środowiskiem udało się zrealizować wiele ciekawych pomysłów. Kierujemy podziękowania do wszystkich osób i instytucji, przy pomocy których mogliśmy w atrakcyjny sposób wzbogacać pracę przedszkola.

29 maja 2019 r. odbyło się w przedszkolu spotkanie z autorką książek dla dzieci - Melanią Kapelusz. Wspólnie czytane teksty i poszukiwania krasnoludków pobudziły dziecięcą wyobraźnię i zainteresowanie literaturą dla najmłodszych.

31 maja 2019 r. gościliśmy w Szkole Podstawowej w Mędrzechowie. Każdego roku, dzięki uprzejmości dyrekcji, zaangażowaniu nauczycieli i uczniów, dzieci mają możliwość obejrzenia szkoły, uczestniczenia w ciekawych zajęciach pokazowych, poznania nauczycieli i kolegów. Jest to bardzo ważne zwłaszcza dla tych przedszkolaków, którzy od września rozpoczną naukę w tej szkole. Dziękujemy za miłe przyjęcie i wieloletnią współpracę.

5 czerwca 2019 r. odwiedził nas Pan Dzielnicowy. Przeprowadził z dziećmi zajęcia na temat bezpieczeństwa podczas wakacji i nie tylko. Bawmy się więc i odpoczywajmy bezpiecznie w wakacje. Cali i zdrowi, pełni energii wracajmy do przedszkola!

9 czerwca 2019 r. zorganizowany został Festyn Rodzinny. To wielkie święto w przedszkolu. Dla naszych kochanych rodziców i zaproszonych gości przygotowaliśmy występ artystyczny, upominki i serdeczne życzenia. Rodzice odwdzięczyli się dzieciom pięknym przedstawieniem pt.„ Rzepka”, na podstawie utworu J. Tuwima. W tym dniu zostały wręczone dzieciom również nagrody za wzorowe czytelnictwo w roku 2018. Następnie wspólnie bawiliśmy się na pikniku, gdzie odbyło się wiele konkursów i zabaw oraz czekały na dzieci liczne atrakcje.

11 czerwca zrealizowaliśmy ostatnie zajęcia z cyklu „ Piękna nasza Polska cała”. Tym razem wyruszyliśmy na wakacyjną wyprawę. Poznaliśmy główne atrakcje Pomorza. Wspólnie wykonaliśmy kącik regionalny przedstawiający piękno Bałtyku.

27 czerwca 2019 r. pożegnaliśmy dzieci 6 – letnie . Życzymy im wielu sukcesów w szkole. Niech miłe wspomnienia z przedszkola pozostaną zawsze w pamięci. Młodsze dzieci rozpoczęły letni wypoczynek Czekamy na ciekawe opowieści i pamiątki z wakacji, które przyniosą ze sobą po powrocie do przedszkola.

Galeria