livemarks

Wiadomości z Przedszkola w Grądach

Wiosna, choć nie rozpieszcza nas pogodą, upływa pod znakiem ciekawych spotkań, wyjazdów i zajęć. Za oknem często było ciemno, ponuro i chłodno – w salach przedszkolnych zawsze pełno radości, zabawy, śmiechu oraz pozytywnych wrażeń.

22 maja 2019 r. – spotkanie z ratownikami medycznymi

Podczas pokazu dzieci zostały zapoznane ze specyfiką pracy w zawodzie ratownika. Utrwaliły sobie zasady zachowania w sytuacjach trudnych oraz numery alarmowe. Wspólnie z ratownikami wykonały opatrunki, ułożenie w pozycji bocznej bezpiecznej, uciskanie klatki piersiowej, nauczyły się odpowiednio reagować w przypadku zakrztuszenia czy krwawienia z nosa. Obejrzały sprzęt medyczny i wyposażenie karetki pogotowia. Wszystkie zdobyte wiadomości i umiejętności z pewnością przyczynią się do polepszenia bezpieczeństwa dzieci.

Dziękujemy za przekazanie tej wiedzy w bardzo interesujący sposób.

9 maja 2019 r. - zajęcia z coachem

Coach to specjalista wspomagający odkrywanie najlepszego dla nas zawodu, sposobów na polepszenie sytuacji w obecnym miejscu zatrudnienia czy inspirującym do stworzenia własnego biznesu. W związku z realizacją w przedszkolu treści z przygotowania zawodowego staramy się pokazywać pracę ludzi w różnych zawodach oraz specjalistów, którzy pomogą w kreowaniu przyszłości. Pai Edyta jest również chemikiem. Dlatego pokazała dzieciom kilka bardzo ciekawych doświadczeń. Dziękujemy za inspirujące spotkanie.

7 maja 2019 r. odbyła się wycieczka do Dąbrowy Tarnowskiej

Przedszkolaki obejrzały spektakl teatralny „Pokahontas” w Domu Kultury. Następnie udaliśmy się do Państwowej Straży Pożarnej, gdzie dzieci uczestniczyły w profesjonalnie przygotowanych zajęciach, pokazujących pracę strażaków oraz sposoby zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Korzystając z ładnej pogody, wstąpiliśmy na plac zabaw. Składamy podziękowania PSP w Dąbrowie Tarnowskiej za miłe przyjęcie.

17 kwietnia 2019 r. – przedstawienie wielkanocne

 Barwna inscenizacja pokazała bogactwo polskich tradycji i zwyczajów wielkanocnych. Wprowadziła uczestników w nastrój radosnego świętowania. Rodzice otrzymali od dzieci serdeczne życzenia wraz z upominkami. Także dla dzieci wielkanocny zajączek przygotował niespodziankę w ogrodzie.

7 kwietnia 2019r. – kiermasz charytatywny

„Dzieci dla Antosia” to kiermasz wielkanocny zorganizowany przez wiele osób we współpracy z przedszkolem. Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji imprezy i uczestniczyli w niej składamy serdeczne podziękowania. Małemu Antosiowi i jego rodzicom życzymy dużo zdrowia i pomyślności.

5 kwietnia 2019 r. – zajęcia kulinarne

 Pieczenie chleba to kolejne zajęcia kulinarne zorganizowane w przedszkolu. Podczas ich realizacji przekazujemy dzieciom wiadomości i umiejętności oraz tradycje, które już odchodzą z naszego codziennego życia. Warto pamiętać, jaką wartością był dla ludzi chleb dawniej i jaką wartość stanowi obecnie dla nas. Oczywiście mówimy tu o „prawdziwym chlebie” - upieczonym wraz z dziećmi w domu.

4 kwietnia –akcja informacyjna „ Nie bądź zielony w temacie autyzmu, w kwietniu bądź niebieski”

 Często boimy się rzeczy obcych, nieznanych i niezrozumiałych. Jeżeli coś poznajemy, oswajamy się z tym i przestajemy się bać, Wszystko jest wtedy łatwiejsze, a nasze ograniczenia wydają się błahostką. Pokonajmy te bariery wspólnie poprzez akcje informacyjne organizowane w przedszkolu. Szacuje się, że w Europie żyje 5 mln osób z autyzmem. Dowiedz się więcej i nie bądź zielony w tym temacie.

26 marca 2019 r. wycieczka

Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od Stacji Uzdatniania Wody w Mędrzechowie. Pan Marcin oprowadził dzieci po obiekcie i pokazał im drogę wody „ od źródła do kranu”. Dowiedzieliśmy się, jak ważną funkcję pełni stacja w przygotowaniu wody do użytku. Dziękujemy za cenne informacje i ciekawe spotkanie.

Następnie udaliśmy się do Brnia, gdzie dzieci w zabytkowym dworku wykonały piękne ozdoby świąteczne. Była okazja do zwiedzania obiektu, obejrzenia galerii obrazów oraz spotkania w bibliotece. Zawsze chętnie wracamy do Brnia, to wyjątkowe miejsce.

Znalazł się też czas na zabawę w Centrum Figle Migle w Dąbrowie Tarnowskiej,

21 marca – pierwszy dzień wiosny

Zimę żegnamy tradycyjnie - „ topiąc” symbolicznie Marzannę. Do przedszkola wracamy w wiosennych przebraniach i w wiosennym nastroju. Chociaż wszystkie dzieci kochają zimę, to jednak wiosna budzi wewnętrzną radość i chęć zabawy. W tym roku pierwszy dzień wiosny był także dniem solidarności z osobami chorymi na zespół Downa. Dlatego założyliśmy na nogi dwie różne skarpetki . Tak często czynią osoby z tą chorobą , lecz nam to nie przeszkadza, uczymy się tolerancji i otwartości na inny sposób widzenia świata.

Galeria>>